חדש! כל האלבומים
להאזנה
והורדה חינם!
tsippi.fleischer@gmail.com
לארכיון ציפי פליישר בספרייה הלאומית בירושלים, לחצו כאן או פנו לכתובת music@nli.org.il
בפרוס השנה האזרחית החדשה, ציפי פליישר גאה להציג את הפקת הבכורה של הגרנד-אופרה שלה "אדפה", המושרת באכדית. פרופ' שלמה יזרעאל, שחקר את המיתוס האכדי הקדום, חיבר את הליברטו על פי המקורות, בשיתוף דרמטורגיה של יוספה אבן-שושן וציפי פליישר. מהמיתוס העתיק, האניגמטי והעלום, יצרה ציפי פליישר דראמה סמלית, חושנית ומרתקת. צוות המבצעים הבינלאומי - הסולנים שטפן גרגנר, אמנון זליג ואייל אדלמן, מקהלת אנסמבל הבארוק הצ'כי והתזמורת הפילהרמונית המוראבית בניצוחו של פטר ורונסקי - חבר לצוות מפיקים, מעצבים, ציירים וצלמים ליצירת הפקה רבגונית ומרהיבה במדיום החדשני של אופרת וידאו.

אנו שמחים גם לבשר כי האופרה יצאה לאחרונה לאור בהוצאת המכון למוסיקה ישראלית - בפרטיטורה מלאה, בפרטיטורה ווקאלית ובתפקידים.

הפקת הווידאו-אופרה עוררה תגובות נלהבות. היא זכתה לסבב הקרנות בארץ ובעולם בפני קהלים מגוונים, שהחל במוזיאון בתל-אביב במסגרת חג המוזיקה הישראלית 2016. היום, יותר משנה אחרי הקרנת הבכורה, אנו שמחים להעלות את ההפקה המלאה ליוטיוב באיכות קולנועית. אתם מוזמנים לצפות בסרטון קצר אודות המיתוס האופרה וההפקה, וכן בהפקה המלאה של האופרה עצמה.
את הקלטת האודיו ניתן לשמוע ולהוריד כאן.
בפרוס 2018, מאחלים לכולכם שנה טובה!
אנו שמחים להודיע כי ב-14 בנובמבר תבצע להקת בלקנטו פרנקפורט את יצירתה של פליישר קריאה לכוכבים בקונצרט חגיגי אשר יתקיים באולם רן ברון, שטריקר, ת"א, שעה 20:30. הלהקה מגיעה במיוחד מפרנקפורט כדי להשתתף בפסטיבל VoxFeminae 5. קריאה לכוכבים מושרת באכדית ומשתמשת בכלי הקשה אקזוטיים.
תכנית הקונצרט כאן, והסברים על היצירה כאן.
לצפייה בביצועים קודמים לחצו כאן
למחרת תבצע הרביעייה העכשווית את הקספטיכוןIII במסגרת קונצרט נוסף בפסטיבל הנ"ל, בבית היוצר שבנמל ת"א (האנגר 22), שעה 19:00. מחיר הכניסה לכל קונצרט 50 ₪. ידידיה של ציפי פליישר אשר מעוניינים להגיע יודיעו לה לכתובת מייל זו עד מוצ"ש 11.11.17 כדי שתוכל לקבל את פניהם בכניסה חינם.

כמו כן אנו שמחים לבשר על הוספת פריטים רבים למדור הפרסומים באתר – מאמרים על ציפי פליישר ויצירותיה, ריאיונות איתה ופרסומים ומחקרים פרי-עטה. התוספות כוללות תיזה רחבת-היקף על להקת החיפושיות, שכתבה כעבודת מאסטר ב-1973, סקירה ניתוחית-השוואתית על הקרבה עצמית self-sacrifice של נשים באופרה הקלאסית, תוך התמקדות בדמויותיהן של מדיאה (כרוביני), אלקסטיס (גלוק) ולאונורה (ב-"פידליו" של בטהובן), 1995;וכן יומן זיכרונות ממצרים הקופטית (1996-1994).

בשנת 2017 – עדנה ליצירות קאמריות מוקדמות של ציפי פליישר.
ב-26 באפריל בוצע שיר מס' 4 מתוך המחזור "נערה פרפר נערה" על ידי זמרת הסופרן סיוון קרן בתיבה ביפו, במסגרת פסטיבל פורום המלחינות בישראל, ווקס פמינה Vox Feminae IV .
ב-18 במאי בוצעו "10 רסיסים לאבוב, קלרינט, בסון" בברצלונה על ידי השלישייה "Trio de Canyes Vidalbe " בקונצרט שהוקדש כולו ליצירות בנות זמננו להרכב זה (Dolors Almirall אבוב, Queralt Roca קלרינט, Lleonardo Castello פגוט).
ב-14 בספטמבר יבצע חגי יודן את יצירתה לפסנתר סולו של פליישר "במצב רוח כרומטי" במסגרת רסיטל של מוזיקה ישראלית עכשווית לפסנתר ולצ'מבלו מטעם איגוד הקומפוזיטורים שנושא את הכותרת "עכשיו זה תמיד" באולם רן ברון, שעה 20:30. הכניסה חופשית.
זו גם ההזדמנות לבשר על ביצוע "קריאה לכוכבים" על ידי אנסמבל בלקנטו-פרנקפורט בניצוח דיטבורג שפור (Dietburg Spohr ) ב-14 בנובמבר באותו אולם, במסגרת פסטיבל ווקס פמינה Vox Feminae V . פורום המלחינות ידאג לפרסומים מפורטים לקראת הפסטיבל. כדאי לציין שיצירה זו, המושרת באכדית ומבוצעת בשילוב כלי הקשה אקזוטיים, נכתבה במיוחד בהזמנת ההרכב בלקנטו-פרנקפורט, אשר ביצעה אותו בבכורה עולמית בישראל בנובמבר 1995 (http://www.tsippi-fleischer.com/video26h.html ).

l