חדש!
כל האלבומים
להאזנה והורדה
חינם
כולל כל חוברות
הדיסקים!
tsippi.fleischer@gmail.com
לארכיון ציפי פליישר בספרייה הלאומית בירושלים, לחצו כאן או פנו לכתובת music@nli.org.il
הזמנה לשיח גלריה

למכותביי היקרים שלום רב, להלן הסבר נלווה להזמנה אשר נשלחת לשיח-גלריה אליכם. כאשר האמנית הפלסטית דורית פלדמן הכירה את מחזור השירים "נערה פרפר נערה", היא נתפסה מיד לשיר הראשון "אחוזה" (מילים מאת המשורר הלבנוני פואד ריפקה) ולשורה מתוכו "ידעו ששפת האבנים הנני"; היגד המשורר אשר נקשר אל חיפושיה האינסופיים של דורית בעבודותיה - וכך היא בלשונה שלה "מזרח-מערב, נשי-גברי, קונקרטי-אבסטרקטי, ארצי-טרנסנדנטי, סטטי-דינאמי; כל אלו הובילו אותי בעבודת הוידאו ארט שיצרתי לדימויים חזותיים מטאפוריים קדומים...". "ששפת האבנים הנני" זו בדיוק הכותרת שנתנה דורית פלדמן ליצירתה. עבודת וידאו ארט זו מהווה חלק מן ההתרחשויות במסגרת כנס "לשון ראשון" המתקיים מדי שנה בחודש פברואר בראשון לציון, אשר שמו הולך לפניו מזה שנים רבות, בשלבו מיצגים של מחקרים בלשניים עם מופעי אירועי אמנות מגוונים. זו ההזדמנות לציין ששלישיית עתר תריץ בעונה הבאה תכנית הסובבת סביב מחזור השירים "נערה פרפר נערה" פרי עטי, ובכל קונצרט גם תוקרן עבודתה של דורית פלדמן.
בברכה,
ציפי פליישר


בממד חינוכי (נובמבר 2018)

אנו שמחים לבשר על עלייתם לרשת של שני פרויקטים חשובים. שניהם משתייכים לתחום עשייתה של ציפי פליישר בשדה החינוך.

הראשון, הספר להירמון שירים על שני כרכיו. מאז שיצא הספר לאור בשנת 2005, הוא ממלא חסך שהורגש שנים רבות, כיוון שהוא עוסק באופן מתודי בחומרי המוזיקה הפופולרית. מהדורת הדפוס של הספר אזלה לפני מספר שנים, והביקוש אליו רק הולך וגובר. קישור: Volume B, Volume A.

השני, פרויקט חינוכי במולטימדיה בהשראת אופרת הילדים "אואזיס" (2010) פרי עטה של המלחינה. הפרויקט נועד לשרת מגוון חטיבות גיל – החל מגן הילדים וכלה בתלמידי סוף התיכון (המגמות למוזיקה) – כמו גם את קהיליית המקצוענים. הוא מורכב מארבע ערכות מקוונות. קישור: Oasis Educational Kit

צאו ולימדו! הכל נגיש לצפייה ולהורדה חינם.

בברכה,
צוות אתר ציפי פליישר


ציפי פליישר Newsletter מאי 2018 - הספר, הסרט, האופרה

בהמשך לאירוע במרכז ענב בתאריך 22.3.2018 אנו שמחים לאפשר צפייה בסרט "ציפור ראשונה" ובאופרת הילדים "אואזיס" (ליברית יעל מדיני). כמו כן הושק האוסף הרטרוספקטיבי במדור הדיסקוגרפיה שבאתר המלחינה.

להלן מקבץ מתוך התגובות על הביוגרפיה בהוצאת הקיבוץ המאוחד ועל האופרה.

ריאיונות בעיתונות

• כתבתו של אמיר מנדל בגלריה, הארץ,
29-30.4.2018
העיתון המקורי בנייר , המהדורה האלקטרונית .
• קטעים מתוך כתבתו של יעקב בראון במעריב, המגזין (במדור "איפה הם היום"), 12.3.2018

ריאיונות בתוכניות רדיו

שיחה עם עומר ריטה ברשת "קול המוזיקה" בתוכנית "אוצר ישראלי", 9.5.2018 [1:59:48 ש']
שיחה עם ברוך אסקרוב ברשת "כאן תרבות"
9-10.3.2018
(פריביו) [57:52 דק']
שיחתו של יוסי שיפמן עם רבקה מיכאלי ב"רדיו ללא הפסקה" (תל אביב), 23.3.2018 [01:24 דק']

ביקורות באתרי אינטרנט ותגובות קוראים וצופים

ביקורת על הספר "ציפי פליישר – ביוגרפיה" בבלוג "חי תרבות", 20.3.2018
ביקורת על אופרת הילדים "אואזיס" (ליברית יעל מדיני) מאת חגי יודן, 27.3.2018

• מתוך דבריה של הזמרת והפדגוגית פרופ' מירה זכאי על הספר:

"ספר מרגש, שהוא לא רק מסע מוזיקלי אישי, אלא גם מסע במנהרת הזמן של גיבוש הזהות הישראלית".

• דברי המלחינה שרה שוהם על האופרה "אואזיס":

"במלודיות של אופרה זו מציירת ציפי פליישר כעין דיונות בחול המדברי".

• דברי איש הסאונד אבי אלבז, בשפתו הקולחת, עם סיום עריכת פס הקול של האופרה:
"יצירה מיוחדת במינה, אופרה מרעננת על יציאת מצרים. אין זה הסיפור הרגיל; יש בו אלמנטים עכשוויים על יחסינו עם הערבים. אי לכך הוא אקטואלי, וחשוב שילדים ייחשפו היום לסיפור הזה ויבינו את משמעותו. נהניתי להיות שותף להפקה מתקתקת, מקצועית לעילא ולעילא. הביצוע של הילדים היה יוצא מן הכלל, מרגש; לא פלא שהקהל באולם יצא מגידרו".

העלאת "אואזיס" ליוטיוב מאפשרת פיתוחו של פרוייקט חינוכי בעקבות אופרה זו. באשר לקהילות השונות בגילאי בית הספר היסודי יינקט סיווג מתגוון, כאשר המטרה היא להבליט את האידיאלים ההומאניטריים שבסיפור וזאת תוך הפנמת המוזיקה בדרך חווייתית. ההיכרות עם שפת תאי הקוורטה והקווינטה שנתגבשה בהלחנה זו תהיה מנת חלקם של תלמידי המגמות ושל הסטודנטים ברמות סופיסטיקציה שונות.

ערכה מקוונת נמצאת בהכנה והיא תופץ לאחר החגים.


ציפי פליישר משיקה ספר אוטוביוגרפי רחב ממדים, בעריכתו של ד"ר אורי גולומב. הספר מופיע בהוצאת הקיבוץ המאוחד. אירוע ההשקה החגיגי יתקיים במרכז ענב לתרבות ביום ה' 22.3.2018, החל מהשעה 18:00. יוקרן הסרט "ציפור ראשונה – ציפי פליישר חיים ויצירה", שבו מראיין דני אורסתיו, בין השאר, את נועם שריף, אסתרית בלצן, אבנר איתי, אבי חנני ונעמי פארן.

במרכז האירוע בכורה ישראלית לאופרת הילדים "אואזיס" אשר קוצרת הצלחה על במות אירופה מזה כעשר שנים. הליברית מאת יעל מדיני. ישירו ילדי מקהלת נונה בליווי תזמורת קאמרית (ניצוח וניהול אמנותי נתלי גולדברג וצביקה פוגל). האופרה עוסקת בעולמם של ילדי סיני בזמן יציאת מצרים. פירוט כאן .

הכניסה חופשית, מספר המקומות מוגבל.

למופע המיוחד להורים וילדים בשעה 17:00 כל הכרטיסים אזלו.

הוצאת הספרים מעמידה דוכן למכירה מוקדמת של הספר במחצית המחיר.

אנו נוסיף עדכונים נקודתיים לגבי ריאיונות בתקשורת (קול המוזיקה, גלריה ועוד) בתקופה הקרובה.

חשוב! זה עתה הועלה לאתר המלחינה אוסף רטרוספקטיבי, בתוך מדור הדיסקוגרפיה. הוא מכיל 133 קבצים של הקלטות לאורך 50 שנות יצירה: ביצועים נדירים, ריאיונות רדיו ואירועים מיוחדים. כמו כן, מחלקת המוזיקה בספרייה הלאומית שמחה לבשר כי קיימת גם גרסה אנגלית מלאה לאתר המלחינה בספרייה, וכי כל הפרטיטורות מונגשות בפורמט דיגיטלי. אתר ציפי פליישר במחלקת המוזיקה בספרייה הלאומית – גרסה עברית; גרסה אנגלית; רשומת מדורי האוסף; היצירות עצמן.

בברכה,
צוות אתר ציפי פליישר
http://www.tsippi-fleischer.com/indexh.asp

בפרוס השנה האזרחית החדשה, ציפי פליישר גאה להציג את הפקת הבכורה של הגרנד-אופרה שלה "אדפה", המושרת באכדית. פרופ' שלמה יזרעאל, שחקר את המיתוס האכדי הקדום, חיבר את הליברטו על פי המקורות, בשיתוף דרמטורגיה של יוספה אבן-שושן וציפי פליישר. מהמיתוס העתיק, האניגמטי והעלום, יצרה ציפי פליישר דראמה סמלית, חושנית ומרתקת. צוות המבצעים הבינלאומי - הסולנים שטפן גרגנר, אמנון זליג ואייל אדלמן, מקהלת אנסמבל הבארוק הצ'כי והתזמורת הפילהרמונית המוראבית בניצוחו של פטר ורונסקי - חבר לצוות מפיקים, מעצבים, ציירים וצלמים ליצירת הפקה רבגונית ומרהיבה במדיום החדשני של אופרת וידאו.

אנו שמחים גם לבשר כי האופרה יצאה לאחרונה לאור בהוצאת המכון למוסיקה ישראלית - בפרטיטורה מלאה, בפרטיטורה ווקאלית ובתפקידים.

הפקת הווידאו-אופרה עוררה תגובות נלהבות. היא זכתה לסבב הקרנות בארץ ובעולם בפני קהלים מגוונים, שהחל במוזיאון בתל-אביב במסגרת חג המוזיקה הישראלית 2016. היום, יותר משנה אחרי הקרנת הבכורה, אנו שמחים להעלות את ההפקה המלאה ליוטיוב באיכות קולנועית. אתם מוזמנים לצפות בסרטון קצר אודות המיתוס האופרה וההפקה, וכן בהפקה המלאה של האופרה עצמה.
את הקלטת האודיו ניתן לשמוע ולהוריד כאן.
בפרוס 2018, מאחלים לכולכם שנה טובה!
אנו שמחים להודיע כי ב-14 בנובמבר תבצע להקת בלקנטו פרנקפורט את יצירתה של פליישר קריאה לכוכבים בקונצרט חגיגי אשר יתקיים באולם רן ברון, שטריקר, ת"א, שעה 20:30. הלהקה מגיעה במיוחד מפרנקפורט כדי להשתתף בפסטיבל VoxFeminae 5. קריאה לכוכבים מושרת באכדית ומשתמשת בכלי הקשה אקזוטיים.
תכנית הקונצרט כאן, והסברים על היצירה כאן.
לצפייה בביצועים קודמים לחצו כאן
למחרת תבצע הרביעייה העכשווית את הקספטיכוןIII במסגרת קונצרט נוסף בפסטיבל הנ"ל, בבית היוצר שבנמל ת"א (האנגר 22), שעה 19:00. מחיר הכניסה לכל קונצרט 50 ₪. ידידיה של ציפי פליישר אשר מעוניינים להגיע יודיעו לה לכתובת מייל זו עד מוצ"ש 11.11.17 כדי שתוכל לקבל את פניהם בכניסה חינם.

כמו כן אנו שמחים לבשר על הוספת פריטים רבים למדור הפרסומים באתר – מאמרים על ציפי פליישר ויצירותיה, ריאיונות איתה ופרסומים ומחקרים פרי-עטה. התוספות כוללות תיזה רחבת-היקף על להקת החיפושיות, שכתבה כעבודת מאסטר ב-1973, סקירה ניתוחית-השוואתית על הקרבה עצמית self-sacrifice של נשים באופרה הקלאסית, תוך התמקדות בדמויותיהן של מדיאה (כרוביני), אלקסטיס (גלוק) ולאונורה (ב-"פידליו" של בטהובן), 1995;וכן יומן זיכרונות ממצרים הקופטית (1996-1994).

בשנת 2017 – עדנה ליצירות קאמריות מוקדמות של ציפי פליישר.
ב-26 באפריל בוצע שיר מס' 4 מתוך המחזור "נערה פרפר נערה" על ידי זמרת הסופרן סיוון קרן בתיבה ביפו, במסגרת פסטיבל פורום המלחינות בישראל, ווקס פמינה Vox Feminae IV .
ב-18 במאי בוצעו "10 רסיסים לאבוב, קלרינט, בסון" בברצלונה על ידי השלישייה "Trio de Canyes Vidalbe " בקונצרט שהוקדש כולו ליצירות בנות זמננו להרכב זה (Dolors Almirall אבוב, Queralt Roca קלרינט, Lleonardo Castello פגוט).
ב-14 בספטמבר יבצע חגי יודן את יצירתה לפסנתר סולו של פליישר "במצב רוח כרומטי" במסגרת רסיטל של מוזיקה ישראלית עכשווית לפסנתר ולצ'מבלו מטעם איגוד הקומפוזיטורים שנושא את הכותרת "עכשיו זה תמיד" באולם רן ברון, שעה 20:30. הכניסה חופשית.
זו גם ההזדמנות לבשר על ביצוע "קריאה לכוכבים" על ידי אנסמבל בלקנטו-פרנקפורט בניצוח דיטבורג שפור (Dietburg Spohr ) ב-14 בנובמבר באותו אולם, במסגרת פסטיבל ווקס פמינה Vox Feminae V . פורום המלחינות ידאג לפרסומים מפורטים לקראת הפסטיבל. כדאי לציין שיצירה זו, המושרת באכדית ומבוצעת בשילוב כלי הקשה אקזוטיים, נכתבה במיוחד בהזמנת ההרכב בלקנטו-פרנקפורט, אשר ביצעה אותו בבכורה עולמית בישראל בנובמבר 1995 (http://www.tsippi-fleischer.com/video26h.html ).

l